Головна » Файли

Всього матеріалів в каталозі: 1
Показано матеріалів: 1-1
Сторінки:

 

     

Відділ культури, національностей та релігій Красилівської  райдержадміністрації на території нашого району забезпечує реалізацію державної політики з питань охорони культурної спадщини, веде облік пам’яток та об’єктів історії, мистецтва, археології та архітектури, здійснює контроль за їх збереженням.

 

В Красилівському районі на обліку та під охороною держави перебуває  всього 84 пам’ятки історії, мистецтва та архітектури. У селищі Антоніни розташовані 3 пам’ятки архітектури національного значення:

- Флігель палацу;

- Манеж;

- Три брами з огорожею

Разом вони формують палацово-парковий комплекс: Садиба (ХIХ ст.)

 

          Також на території району розташовані 81 пам’ятка культурної спадщини місцевого значення, зокрема: 71 пам’ятка історії та 10 пам’яток мистецтва.

 До пам’яток історії належать:

- 8    Меморіальних комплексів  (Пам’ятний знак на честь воїнів-односельчан, Братська могила радянських

         воїнів) у смт. Антоніни, Великі Зозулинці, Веселівка, Котюржинці, Красилів,  Митинці, Мовчани,

         Хотьківці;

- 54  Пам’ятні знаки  на честь воїнів-односельчан (1941-1945 рр.) у селах району; 

- 3   Братські могили жертв фашизму: 2 - у селі Манівці та 1 у селі Росолівці;

- 3   Братські  могили радянських воїнів у таких населених пунктах: Западинці, Заруддя, Чепелівка;

- 2   Пам’ятники трудової діяльності:  у місті Красилові та селищі Антоніни;

- 1   Братська могила  мешканців міста, які загинули під час колективізації. – розташована у Красилові.

 

Пам’ятки мистецтва на теренах краю: пам’ятник Тарасу  Шевченко, Героям Радянського Союзу Зої  Космодемянській та Валі  Котику в місті Красилові; Героям Радянського Союзу: Омеляну Михайлюку  в селі  Чернелівка  та Андрію Дячуку в селі Великі Орлинці; а в  селі Кременчуки є пам’ятники Олексію  Горькому та Григорію  Котовському.

 

 

       У Красилівському районі на обліку та під охороною держави перебуває 65  об’єктів культурної спадщини, із них:

 

- 22 об’єкти історії : могила Героя Радянського Союзу Олександра Курка;  могила молодшого лейтенанта Володимира Прищепи (1945); могили воїнів Петра Гонтаря та Василя Олексюка, які загинули в Афганістані - розташовані у місті Красилові; місце бою військ Червоної Армії і німецьких (1941) поблизу села Баглайки;  братські могили воїнів Червоної Армії у селах: Воскодавинці та Баглайки; братські могили радянських  воїнів у селах: Вереміївка (3 могили),  Заслучне (2 могили), Западинці (2 могили), Митинці; дві могили  радянських воїнів у селі Глібки; могила офіцера Червоної Армії у селі Хотьківці; могили рядових Миколи Голубенка, Митрофана Драчука, Григорія Балими у селі Заслучне; Івана Домбровського у селі Митинці. та Григорія Бігвалова у селі Печеськи.

 

    -  26  об’єктів архітектури, а саме:

 садибний будинок та  костьол Серце Ісуса у місті  Красилові, 11 об’єктів у смт. Антоніни (це    переважно господарські та житлові споруди колишньої садиби графів Потоцьких: вартівниця, будинок керуючого маєтком, гараж та автомайстерня, лікарня, електростанція та квартира механіка маєтку графів Потоцьких, магазин, будинок ветеринара кінного заводу,  житлові будинки обслуговуючого персоналу та ін.); флігель у с. Волиця Друга, 9 давніх церков у селах: Великі Юначки, Волиця Друга, Кульчини, Гриценки, Ключівка, Мала Клітна, Малі Юначки, Пашутинці, Пилипи та 4 давніх костели у населених пунктах: Красилів, Кульчини, Мотрунки, Терешки.

 

- 17 об’єктів археології

 

 

 

Пам'ятники | Переглядів: 378 | Завантажень: 0 | Додав: Alex | Дата: 16.04.2013 | Коментарі (0)